Můj příběh

Mezi mé vášně patří hravé dekorování triček, šití polštářků, háčkování a hand lettering. Stále hledám nové možnosti a získávám další a další zkušenosti, o které se chci podělit s ostatními.

 

Jmenuju se Lenka a se svým manželem a našimi dvěma dcerami žiju v jedné vesnici na jižní Moravě (kousek od Pálavy).

Když jsem po mateřské dostala v práci jako dárek výpověď, byla jsem nejdřív hrozně naštvaná. Pořád mi hlavou běhalo: Proč zrovna já? Co budu dělat? Sakra, kdo mě asi tak zaměstná s malýma dětma?

Potom mi ale došlo, že já vlastně nemusím hledat klasické zaměstnání, kam bych musela pravidelně dojíždět, kde bych se musela doprošovat o dovolenou... Ono se dá pracovat i na živnostenský list. Bingo! To je ono!

A tak jsem si v roce 2011 udělala živnosťák a začala novou pracovní etapu svýho života.

Nejdřív jsem působila jako korektorka českých textů. Postupem času mě to ale začalo štvát, protože to bylo únavné, náročné, hodně lidí chtělo mít všechno ideálně před týdnem. Chtěla jsem s tím seknout.

Do toho mi ale spadla jako záchrana Stáňa Stiborová (dříve Mrázková), která v roce 2014 začínala rozjíždět svůj projekt Podnikání z pláže.

Stáňa vydala stejnojmennou knihu a potřebovala pomoct s mailovou komunikací s klienty, a tak mě oslovila s nabídkou spolupráce. A mě to hrozně chytlo. Užívala jsem si maily, úpravy faktur a další administrativní věci. Postupně se ze mě stala online asistentka. 🙂 Naše spolupráce stále trvá a jsem jí za tuto možnost pořád vděčná.

Časem jsem ještě začala působit jako asistentka u Terky Kramerové a Míši Měřínské. I naše spolupráce trvá už několik let.

Někdy je práce víc, někdy míň. A když jí je míň nebo zrovna mám chuť vypnout, tak se pouštím do svého tvoření.

Ráda dekoruju textil, šiju polštářky, háčkuju a před pár lety jsem se zamilovala do hand letteringu. Těmto věcem se věnuju podle toho, na co mám zrovna chuť. Nemám jednu nejoblíbenější činnost. Potřebuju je prostřídávat.

A tak vznikly moje stránky, kde se o svoje radosti dělím.