Jak vznikl pejskový polštářek

Minulý týden jsme byli v Šitbořicích na koních, holky tam trénují, a naskytla se mi taková výzva v podobě vytvoření polštářku na voříškiádu. Ne na místě, doma. 🙂
Zatím jsem šila jen koňské hlavy jako dárky pro koňský tábor a pro známé, ale už delší dobu si pohrávám s myšlenkou tvořit i jiná zvířátka.

Koníci

V té době jsem jak na potvoru měla zaseknutý šicí stroj, ano, flákala jsem jeho údržbu, už se o něho budu starat líp :-), ale to mě rozhodně neodradilo.

Vzala jsem papír a začala s malými nákresy, jak by polštářek mohl vypadat. Postupně jsem se od polštářku připomínajícího spíš zajíce dostala až k pejskovi.

Když už jsem měla vhodný tvar, potřebovala jsem ho zvětšit, což se mi vůbec nedařilo. Nechala jsem teda papír ležet a naštvaně odešla.

Jaké bylo moje překvapení, když jsem následně našla krásně zvětšený tvar hlavy na velkém papíru! Ujala se toho totiž Justinka a moc mě potěšila.

Pejsek měl sice každou půlku hlavy trošičku jinou, ale toho jsem hned využila a udělala si rovnou dva střihy. 🙂

Modrý pejsek

Následně jsem vytáhla krabici s látkami a vystřihla rovnou čtyři polštářky. Když už, tak už. 🙂 A ještě jsem neodolala a vystřihla rovnou i dva koníky. Mohli by se hodit do tomboly na závody.

Manžel byl mezitím tak moc hodný a zprovoznil mi šicí stroj.

Následně mě však ještě čekalo několik nepříjemností se zlomenou jehlou a třemi ohnutými. Ten den jsem to vzdala a poprosila Páju, aby mi další den po cestě ze školy koupila nové jehly do šicího stroje. Sice jsem měla ještě několik jehel, které byly u šicího stroje, ale nechtělo se mi to riskovat a vztekat se u další ohnuté jehly.

Růžový pejsek

Druhý den dopoledne mi to však nedalo a zkusila jsem dát šanci ještě jedné jehle, která byla k šicímu stroji. Světe, div se, tentokrát vydržela! A dokonce zvládla ušít čtyři pejsky a dva koníky! A ještě je rovná!

Kamarádi

Pak jsem si pohrála s obličejíky, po zaschnutí textilní barvy jsem je zažehlila, polštářky naplnila dutým vláknem, zašila a polštářky s námi zítra pojedou na koně. Snad se budou líbit.

A já už přemýšlím, jaké zvířátko bude další. Zatím to vidím asi na kočičku. 🙂

P. S. Pro zájemce o polštářky – chystám malý internetový obchůdek. Až bude vše připraveno, vložím na web informaci. 🙂

Lenka Karpíšková
Mezi mé vášně patří hravé dekorování triček, šití polštářků a háčkování. Stále hledám nové možnosti a získávám další a další zkušenosti, o které se chci podělit s ostatními. Více informací o mně najdete zde >>