Vzhůru na nákup!

Před nedávnem mi v mailu přistála nabídka od Renči Pekařové na minikurz šití tašek.

Už nějakou dobu jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych chtěla zkusit šít látkový tašky, jen jsem byla líná přemýšlet nad tím, jak je vyrobit. A když su zrovna líná, tak mám ráda návody. Kurzík teda přišel jak na zavolanou. 🙂

Renatčiny návody na šití tašek mě doslova uchvátily. Všechno v nich skvěle vysvětluje a ukazuje. Postupuje se hezky od toho nejjednoduššího ke složitějšímu. V šití su úplnej samouk, tak jsem uvítala spoustu tipů z její bohaté praxe.

Kurzík obsahoval pět lekcí a byl otevřenej jen na pár dnů, tak jsem se hecla a každej den se mi pod rukama vyloupla jedna taška, která mi udělala radost.

Den 1.

První den byla na řadě jednoduchá taška s malým fíglem na složení. Ušila jsem rovnou dvě. 🙂

Úplně první taška
A druhá…

Den 2.

Druhej den se šila taška s praktickou kapsou na předním díle.

Taška s praktickou kapsou

Den 3.

Třetí den přišla na řadu taška s menší kapsičkou a možností složení. Ta už byla trošku těžší, ale pod Renatčiným vedením jsem ji zvládla.

A další výtvor…

Den 4.

Čtvrtej den na mě čekal návod na tašku s všitým dílem z jiné látky v přední části, s klopou, kapsičkou a fikaným způsobem složení. Zase to bylo o něco těžší než v předchozích dnech, ale nic, co by se nedalo zvládnout.

Zase koníci…

Den 5.

A pátej den vznikla taška s podšívkou. V návodu byla možnost zvolit si přední díl se zipem, ale jednak doma zip nemám, druhak jsem si na to zatím netroufla, tak jsem si vybrala variantu bez zipu. Ale k zipové variantě se ještě vrátím. Až budu mít ten zip. 🙂 Vyzkoušet to prostě musím.

Praktická taška s podšívkou

Během šití mě napadaly různý možnosti, jak si budu dál s šitím hrát. A nejen s šitím, ale i s dalším dekorováním. Už se těším! 🙂

Vidím to tak, že teď budu zásobovat rodinu látkovýma taškama. No snad budou mít radost. Řekla bych, že látkových tašek není nikdy dost. A navíc když se hezky složí, nezaberou v kabelce nebo batohu ani moc místa.

Tři krasavice pěkně pohromadě…

Jen budu muset trochu doplnit zásobu látek. Nějak jsem s ní zacvičila. 🙂

… a další tři
Lenka Karpíšková
Mezi mé vášně patří hravé dekorování triček, šití polštářků a háčkování. Stále hledám nové možnosti a získávám další a další zkušenosti, o které se chci podělit s ostatními. Více informací o mně najdete zde >>