Polštářek pro kamarádku Anďu

Docela často se mnou tvoří má mladší dcerka Justinka. Je jí deset let a moc ji baví vymýšlet a vyrábět různé věci. Když ji něco napadne, hned to musí uskutečnit. 🙂 Vždycky se do toho tak krásně ponoří, že o ní pěkně dlouho skoro vůbec nevíme. 🙂 Domluvily jsme se, že i její výtvory budeme dávat na tyto stránky. Doufám, že se občas zapojí i starší dcerka Pája.

Holky byly nedávno na narozeninové oslavě u kamarádky. Před oslavou Justinka přemýšlela, jaký dárek by jí mohla přinést, až ji napadlo vyrobit polštářek. Většinou polštářky celé šijeme, ale výjimečně použila koupený prázdný potah a ušila jsem jí pouze vnitřek.

Potah na polštářek

Naše holky zbožňují koně. Chodí i do koňského kroužku, ale samozřejmě jim to nestačí. Věřím však, že se jednou toho svého vysněného koně dočkají. 🙂 A vzhledem k jejich lásce ke koním vyrábí téměř všechno s koňskou tematikou. 🙂

Bohužel nemáme nafocený postup výroby polštářku, ale pokusím se ho sepsat.

Budete potřebovat:

– světlý bavlněný potah na polštářek (koupený nebo vlastnoručně ušitý),
– foukací fixy na textil,
– klasické fixy na textil,
– třpytivé fixy na textil,
– obyčejná tužka nebo fantomový fix,
– světlou bavlněnou látku na ušití vnitřku polštářku nebo koupený vnitřní polštářek,
– duté vlákno.

Postup:

1. Do potahu na polštářek vložte letáky nebo kousek kartonu, aby vám při malování fixy neprosákly na druhou stranu.

2. Obyčejnou tužkou nebo fantomovým fixem si nakreslete obrázek. Justinka k tomu použila fialovou kopírovací tužku. Můžete kreslit buď od ruky, nebo si nějaký obrázek stáhněte z internetu a vytiskněte jej.

Pokud zvolíte variantu obrázku z internetu, díky světlému potahu by měl být vytisknutý motiv hezky vidět, když jej vložíte pod látku. Dejte ho tedy pod látku a tužkou nebo fantomovým fixem obrázek obkreslete. Získáte tak pěkné omalovánky.

3. Můžete začít vymalovávat. Na hřívu byly použity foukací fixy, zbytek jednorožce je vymalován klasickými fixami na textil.

A vzhledem k tomu, že Justinka miluje všechno třpytivé, otestovala naše nové třpytivé fixy (stříbrnou a zlatou). Jsou vidět na rohu jednorožce a na okrajích hvězdiček.

Se samotnou hlavou jednorožce byl polštářek moc prázdný, tak ještě dokreslila hvězdičky.

Jednorožec je okonturován fixou na textil a hvězdičky jsou bez kontury.

Následně všechno pěkně zažehlila přes pečicí papír (to zvládá naprosto sama).

POZOR! Pokud jste k nakreslení obrázku použili fantomový fix, zažehlujte až po jeho samovolném vymizení (cca do 48 hodin).

Vnitřní část polštářku

Potom přišla řada na mě, abych ušila vnitřní polštářek. Z bílé látky jsem vystřihla dva čtverce ve velikosti potahu a na každé straně jsem přidala 1 cm na šev. Čtverce jsem k sobě sešila (nechala jsem místo na vložení výplně), okraje jsem obstřihla entlovacími nůžkami, zastřihla rožky, polštářek jsem otočila, Justinka ho vyplnila dutým vláknem, já jsem zašila otvor a bylo hotovo.

Hotový polštářek

Dárek se moc líbil. A protože byl vyroben s láskou, bude jistě jeho majitelce zahánět případné nepěkné sny. 🙂

Přejeme vám příjemné tvořeníčko, a když budete chtít, můžete se nám pochlubit svými výtvory. Justinka ráda uvidí i polštářky dalších dětí. 🙂

Lenka a Justinka

 

Lenka Karpíšková
Mezi mé vášně patří hravé dekorování triček, šití polštářků a háčkování. Stále hledám nové možnosti a získávám další a další zkušenosti, o které se chci podělit s ostatními. Více informací o mně najdete zde >>